Прес-реліз

Гібридна технологія CLAAS - протягом чверті століття завжди на крок попереду

Харзевінкель, 12 листопада 2020 року. Саме 25 років тому компанія CLAAS випустила LEXION 480 - модель, яка на той час була не тільки найкращим у світі зернозбиральним комбайном, але й відрізнялася абсолютно новою концепцією обмолоту, яка залишається неперевершеною за своїми показниками за будь-яких умов експлуатації.

Запатентована система APS HYBRID SYSTEM, що представляє собою комбінацію молотарки APS і системи сепарації ROTO PLUS, була першою в світі на виставці Agritechnica в 1995 році і з тих пір стала світовим еталоном продуктивності і якості зерна. Порівняно з молотаркою APS соломотрясів MEGA, діаметр молотильного барабана збільшено з 450 мм до 600 мм, а ширину похилої камери з 1,580 мм до 1700 мм. Для безпечної сепарації залишкового зерна використовували два осьові ротори з плавним ходом. Під час обмолоту зерна першою серією LEXION 480 ця технологія забезпечила продуктивність обмолоту зерна понад 35 т/год. Цей показник зріс до більш ніж 40 т/год із довшими роторами, встановленими з 1996 року. Серед інших особливостей, що визначають передові тенденції, були активні поворотні розкидачі, які могли розкидати солому по всій ширині різання переднього навісного обладнання, а також вдосконалена система VISTA CAB з екраном бортової інформаційної системи CEBIS.

У 1998 році LEXION 480 знову започаткував нову технологію, коли став першим великим зернозбиральним комбайном, оснащеним гумовими гусеницями передньої осі, придатними для великого обсягу виробництва - системою TERRA TRAC. Таке полотно гусеничного ходу відповідало потребам захисту ґрунту, оскільки приставки стали дедалі ширшими та важчими - і робили це, зберігаючи транспортну ширину в межах 3,5 м. Черговий прорив відбувся в 2011 році, коли став можливим рух на гусеничному ходу зі швидкістю до 40 км/год - рекорд на той час!

Вже в 2002 році компанія CLAAS змогла відзначити виробництво 10 000-го LEXION - 480 TERRA TRAC. Лише через 3 роки серія LEXION 600 подолала "звуковий бар’єр" у продуктивності зерна пшениці 60 т/год. Цей новий вимір продуктивності був підкріплений офіційним рекордом у книзі рекордів Гіннеса в 2008 році: ніколи раніше нікому не вдалося зібрати 532 т пшениці за 8 годин одним комбайном. А в 2011 році саме LEXION 770 TERRA TRAC побив цей рекорд, намолотивши неймовірних 675 т пшениці протягом 8 годин у Великобританії.

До нових рубежів з новим поколінням

У 2019 році CLAAS випустила друге, нещодавно розроблене покоління своєї успішної лінійки великих зернозбиральних комбайнів з чотирма новими моделями серії LEXION, що пропонують кращі характеристики, вищу продуктивність, більший інтелект та ще більший комфорт, а також найбільший зерновий бункер на ринку - 18000 л*, і вражаючу швидкість розвантаження до 180 л /с. Нова лінійка LEXION відзначена двома нагорода "Machine of The Year 2020" із системою обмолоту та сепарації APS SYNFLOW HYBRID - знову встановила стандарти щодо економії пального з найсучаснішими двигунами MAN та Mercedes-Benz. Важливим фактором у цьому є система оптимізації CEMOS AUTOMATIC функція якої - постійна оптимізація таких процесів, як первинна сепарація, очищення, вторинна сепарація та навантаження двигуна.

Вершиною цієї серії є LEXION 8900 з максимальною потужністю 790 к.с. Це настільки потужний комбайн, що його повна потужність не може бути використана на таких ринках, як Північна Америка, з порівняно низькими врожаями та обмеженою кількістю соломи, і тому він там не продається. Влітку 2020 року поточна флагманська модель з Харзевінкля, LEXION 8900 TERRA TRAC, що працює у Великобританії в реальних умовах, досягла пікових показників понад 100 т/год пшениці часом із середнім значенням понад 94 т / год і втратами зерна менше 1%. Ось тут і проявляється очевидна сила гібридної технології: крива продуктивності майже не знижується, навіть пізно ввечері та вночі, коли відбувається підвищення рівня вологи як у соломі, так і в зерні. Це саме те, що цінують фермери та підрядники, не кажучи вже про надзвичайні можливості гібриду LEXION APS SYNFLOW при зборі різних культур. "Маючи стільки позитивних характеристик, абсолютно ясно, що CLAAS і надалі буде покладатися на систему APS SYNFLOW HYBRID у вищих класах продуктивності", пояснює Ян-Хендрік Мор, відповідальний за підрозділ зернозбиральної техніки у Раді Директорів CLAAS. "Це означає, що найвищий клас LEXION оснащений краще, ніж будь-який інший зернозбиральний комбайн, щоб задовольнити різноманітні вимоги світового ринку. Задоволені і, отже, лояльні клієнти у всьому світі є найкращим підтвердженням цього. Однак вимоги щодо скорочення витрат та часу, а також очікування щодо комфорту продовжують зростати; саме ці фактори рухають наших інженерів, оскільки вони щодня працюють над подальшим удосконаленням зернозбиральних комбайнів CLAAS."