Багато місць. Одна пристрасть.

Концерн CLAAS оперує понад десятьма заводами в різних країнах світу. Що їх усіх об’єднує — пристрасть до сільського господарства. І якщо на чомусь написано CLAAS, там і є CLAAS — від продукції до корпоративної культури. Але як концерну це вдається — забезпечувати дотримання найвищих стандартів і створювати спільноту? Про це ви дізнаєтеся на цій сторінці на прикладі вибраних виробничих майданчиків. Ви детально познайомитесь з окремими заводами та людьми, які стоять за машинами, що випускають ці заводи. Бажаєте отримати додаткову інформацію про виробництво CLAAS в різних країнах світу? Усі виробничі майданчики наведено тут.

Чотири виробничі майданчики CLAAS

Висловлювання наших співробітників

«Як стажер на спеціальності «слюсар-мехатронік» я вважаю, що компанія CLAAS дуже багато інвестує у своїх працівників. Я із задоволенням втілюю отримані навички у виробництво нашого LEXION».

- Кірк Скаггс, слюсар-мехатронік, що навчається

Дізнатись більше

«Мені подобаються виклики, з якими ми стикаємося щодня. Це можливість стати ще кращими як особисто, так і в команді».

- Хосе Касільяс, менеджер із монтажу комбайнів

Дізнатись більше

«Мене заворожує те, що я маю змогу спостерігати створення комбайнів як у процесі буденного складання, так і в різних серіях», —

Ханна Берендес, плановик відділу проєктування виробництва

Дізнатись більше

«Ми всі щодня робимо свій внесок у задоволення потреб наших клієнтів. Це те, що робить роботу тут, у CLAAS Tractor, такою цікавою», —

Мелані Ролло (Mélanie Rollot), старша співробітниця

Дізнатись більше

«У тісній співпраці з CLAAS Industrietechnik у Падерборні моя команда в Гаомі виконує весь об’єм операцій — від закупівель до виробництва та продажів. Я дуже рада, що мені випав такий підприємницький шанс», —

Сяндян Мен (Xiandian Meng), керівник відділу CLAAS Industrietechnik у Китаї

Дізнатися більше

«Що мені подобається в моїй роботі, так це те, що вона абсолютно не одноманітна, і я беру участь в оптимізації процесів», —

Яннік Веркмайстер, фахівець SCM технічних служб складання комбайнів

Дізнатись більше

«Прямо на наших очах ми можемо створити майбутній завод і продукти, використовуючи, серед іншого, програмне забезпечення для 3D і окуляри віртуальної реальності. Це приємно дивує», —

Кевін Фаруо (Kevin Farouault), відповідальний за впровадження програмного забезпечення для 3D DELMIA

Дізнатись більше

«Я стежу за тим, щоб технічні кольорові параметри лакофарбового покриття відповідали стандартам CLAAS, які підтримуються по всьому світу. Так я гарантую, що наші машини буде пофарбовано відповідно до вимог ринку», —

Руйхуа Дон (Ruihua Dong), лаборантка лакофарбового цеха

Дізнатися більше

1 Job. 3 Locations.

Питання про CLAAS

1. У скількох країнах компанія CLAAS виробляє свою продукцію? Де розташовані виробничі майданчики?

Принципово розрізняють два види виробничих майданчиків: саме виробництво (в т. ч., наприклад зварювання кузовів), і кінцеве збирання. Ми виробляємо продукцію на таких майданчиках:

 • Німеччина: Гарзевінкель, Падерборн, Бад-Зальгау
 • Франція: Ле Ман, Метц-Вуаппі
 • Угорщина: Тьорьоксентмиклош
 • США: Омаха
 • Індія: Чандігарх
 • Китай: Гаомі
 • Росія: Краснодар

Кінцеве збирання здійснюється в Узбекистані (Ташкент), а також у Краснодарі (окрім локалізованого виробництва TUCANO). Також ми отримуємо машини, вироблені в співробітництві з компаніями Liebherr (SCORPION, TORION) і Agritalia / Carraro Tractors (NEXOS, ELIOS).

2. Чому вироби CLAAS регулярно демонструють такі добрі показники в тестах?

Те, що наші вироби постійно отримують добрі та відмінні оцінки в незалежних тестах, обумовлено низкою факторів. По-перше, ми маємо багаторічний, часто вимірюваний десятками років, досвід і експертні знання в багатьох сферах виробництва. Ми є головними новаторами та встановлюємо свої правила у галузі технологій зерно- й кормозбиральних комбайнів, кормозбиральної техніки, гусеничних ходових частин TERRA TRAC і систем допомоги механізатору CEMOS.

Також ми маємо інноваційно налаштованих співробітників, які прислуховуються до вимог клієнтів — адже багато хто з наших конструкторів сам має сільськогосподарську освіту або досвід. Окрім цього, прямий зворотний зв’язок від клієнтів у всьому світі також допомагає нам постійно модернізувати й удосконалювати свою продукцію.

Ще один важливий фактор: фокус наших розробок спрямований на забезпечення не тільки надійності, продуктивності, ефективності та відмінних технічних показників продукції, але й невисокої вартості та невибагливості щодо технічного обслуговування, низьких витрат через зношення, а також довгострокового збереження вартості та надзвичайно довгого строку служби.

3. Компанія CLAAS все робить самостійно? Наскільки високою є ступінь власного виробництва?

Ні, ми не робимо все самі, це не мало б економічного сенсу. Наша частка в створенні вартості, залежно від виробу, становить від 20 до 25 відсотків. Для власного виробництва деяких компонентів, наприклад дизельних двигунів, наша потреба була б замалою. У такому випадку ми робимо ставку на компоненти, які добре показали себе, наприклад у вантажних автомобілях або будівельній техніці.

Окрім цього, багато виробів, які потребують спеціалізованих виробничих технологій, зокрема це стосується переробки пластику, електронної продукції, металевого лиття і кування, часто дешевше купити на ринку, до того ж у високій якості.

Але об’ємні зварні компоненти ми часто виготовляємо самостійно й постачаємо на виробництво за принципом «just in time». Також зазвичай ми беремо на себе збирання та введення в експлуатацію своїх виробів.

4. Як компанії CLAAS вдається завжди забезпечувати незмінну якість продукції?

Відмінна якість нашої продукції — це передусім заслуга наших висококваліфікованих і досвідчених співробітниць і співробітників. Окрім цього, ми застосовуємо низку процесів, які дозволяють гарантувати якість наших машин:

 • Управління якістю: Упроваджена на всіх підприємствах концерну система управління якістю проходить регулярні як унутрішні, так і зовнішні перевірки й постійно вдосконалюється.
 • Вибір постачальників: Ми ставимо найвищі вимоги стосовно якості не тільки до себе самих, але й до наших постачальників (див. також питання 6: Яким стандартам мають відповідати постачальники CLAAS?). Щоб забезпечити дотримання цих вимог, ми надзвичайно прискіпливо підходимо до вибору своїх постачальників, застосовуючи стандартизовані процедури. До того ж ми регулярно перевіряємо наші стандарти та їх дотримання, наприклад відштовхуючись від стандартів автомобільної промисловості або їхніх варіацій.
 • Валідація компонентів: У рамках певних процедур (на основі моделювання) ми перевіряємо, як компоненти та вузли поводяться під довгостроковим та екстремальним навантаженням.
 • Постійні випробування в польових умовах: У процесі розробок і передсерійного виробництва ми випробуємо нашу продукцію в полі, що дозволяє виявити потенційні недоліки якості ще до запуску в серію. У процесі серійного виробництва ми перевіряємо машини як офлайн, так і дистанційно онлайн, щоб мати змогу вжити відповідних контрзаходів у разі виявлення навіть найдрібніших недоліків.
 • Контроль вузлів: Покупні деталі регулярно проходять на підприємствах CLAAS вхідний контроль. Деталі власного виробництва ми також регулярно перевіряємо на основі їхніх специфікацій.
 • Ворота якості: Частиною наших виробничих і збиральних процесів, які відбуваються за чітким ритмом і стандартизовано, є так звані «Q-Gates», або ворота якості. За їх допомогою ми можемо виявити та усунути недоліки вже безпосередньо на місці. У разі виявлення недоліків відразу вмикаються перевірені внутрішні кола регулювання якості, які дозволяють у найкоротший час усунути недолік і виправити саме причину, що викликала дефект, та забезпечити неможливість її подальшого з’явлення. Для підтримки процесу відстежування та усунення дефектів на підприємствах концерну CLAAS застосовується єдина для всіх IT-програма.
 • Випробувальні стенди для машин: Ці інтегровані в технологічний процес збирання стенди перевіряють відповідність машин заданим профілям навантаження для експлуатації в клієнтів.
 • Аудити продукції: Ми регулярно робимо вибіркові перевірки машин і годинами досліджуємо їх, ставлячи себе на місце кінцевого клієнта.
 • Контроль перед постачанням: перед відправленням до дилерів ми перевіряємо машини ще раз. Це дозволяє впевнитися в тому, що наша продукція відповідає всім особливим вимогам конкретних клієнтів.

5. Яким стандартам мають відповідати постачальники CLAAS?

Ми виробляємо преміальну продукцію. Тому наші постачальники мають відповідати найвищим стандартам стосовно якості, логістики, вартості, інноваційності та вмотивованості. Усі ці пункти щороку оцінюються в рамках процедури оцінки постачальників. Також наші постачальники мають бути готовими постійно оптимізуватися.

І тут ми приділяємо велику увагу партнерській співпраці. Адже наша мета — досягнення взаємних преференцій у стосунках із нашими постачальниками.

6. За якими стандартами співробітники в компанії CLAAS проходять навчання та підготовку?

У навчанні та підготовці наших співробітників ми орієнтуємося на такі принципи:

 • Спрямованість на досягнення цілей і орієнтованість на потреби: Подальший розвиток для нас означає підтримку наших співробітників і просування CLAAS — як сьогодні, так і завтра. Потреба нашого колективу в розвитку витікає зі стратегічних корпоративних цілей CLAAS. Для виявлення пріоритетних пропозицій підвищення кваліфікації ми використовуємо системний аналіз і планування. В індивідуальних співбесідах зі співробітниками ми встановлюємо, які заходи з розвитку були б слушними для окремої людини. Паралельно із цим забезпечується і законодавчо приписане підвищення рівня знань, наприклад із питань техніки безпеки.
 • Фокус на практику та передачу: У питаннях подальшого розвитку ми орієнтуємося на модель «70-20-10»: 70 відсотків часу наші співробітники навчаються без відриву від виробництва, наприклад, беручи на себе нові сфери відповідальності. 20 відсотків часу вони навчаються на основі інформації від інших, наприклад зворотного зв’язку. І 10 відсотків свого часу вони навчаються в програмах розвитку, коучингах, тренінгах і онлайн-курсах. Для нас тут важливо, щоб пропозиції та програми базувалися одна на одній, ініціювали осмислювання і мали високий рівень зв’язку з практикою, забезпечуючи можливість поглиблення. Формальні курси підвищення кваліфікації проводяться за допомогою суміші методик, підібраної відповідно до цільової групи.
 • Прозорість: Умови участі в пропозиціях розвитку в нас прозорі. А критерії оцінювання базуються на системних загальних принципах, наприклад моделі компетенцій CLAAS.
 • Персональна відповідальність: Кожен робітник має унікальний потенціал, який заслуговує розпізнання та розвитку. Основна відповідальність за активний власний розвиток — від навчання до переходу на інше підприємство лежить на співробітниках. Наші керівники та співробітники відділів кадрів мають можливості підтримувати робітників у забезпеченні їхнього подальшого розвитку порадами, як досвідчені інструктори.
 • Оцінювання та контроль якості: Після кожного заходу з розвитку персоналу робітники мають можливості залишити свої відгуки. Так ми контролюємо успішність відповідного заходу. Також ми порівнюємо свої показники в рейтингу з іншими підприємствами, що дає нам можливість перевірити якість своїх пропозицій із розвитку та вдосконалювати їх.

7. Як компанія CLAAS створює загальноколективну культуру співробітників на підприємствах у різних куточках світу?

Зокрема, нас усіх об’єднує те, що ми є сімейним підприємством зі спільними прийнятими цінностями. Окрім цього, ми розділяємо захопленість маркою CLAAS і нашою продукцією, а також пов’язаним із цим спільним баченням майбутнього, яке передбачає виведення наших клієнтів у число найкращих на їхньому полі.

І, звичайно, велику роль відіграє сімейна робоча атмосфера, яка відзначається персональною активною участю всіх співробітників у будь-якій країні світу.

8. Як CLAAS підтримує місцевих фермерів і підприємства, що надають послуги в сільськогосподарській сфері?

Ми підтримуємо місцевих фермерів і підприємства, що надають послуги в сільськогосподарській сфері, передусім інноваційною та ефективною продукцією та нашими досвідченими, високопрофесійними партнерами зі збуту та сервісу:

 • Машини від CLAAS: Наші трактори й комбайни належать до числа найефективніших на ринку, відзначаються невисокими витратами на експлуатацію та оснащені передовими технологіями приводу й ходової частини, які до того ж є дуже економними та не викликають ущільнення ґрунту — це стосується, наприклад, гусеничної ходової частини TERRA TRAC і системи регулювання тиску в шинах CTIC.
 • Системи допомоги механізатору: У цій області ми також є лідерами. Найрізноманітніші системи допомоги механізатору та оптимізації процесів CEMOS знімають навантаження з механізаторів, дозволяючи їм довше працювати, не втрачаючи концентрації. Окрім цього, наші технології дозволяють досягати відмінних робочих показників навіть тим, хто ще не має великого досвіду.
 • Документування й аналіз даних: Передусім для підрядних і землеробних підприємств ми пропонуємо рішення для документування й аналізу даних, як-от TELEMATICS і CLAAS connect.
 • Технології точного землеробства: Цифрові інструменти, як-от системи кермування, дотримання колії, та Section Control дозволяють користувачам наших машин економити експлуатаційні матеріали. Через 365FarmNet ми надаємо цифрові рішення від управління парком машин до програм ведення діяльності підприємства, картотеки орних ділянок і планування вирощування, а також управління стадом.
 • DataConnect: Наші об’єднані в мережу машини сумісні з хмарним сервісом DataConnect. Завдяки цьому наші клієнти можуть переглядати дані машин різних виробників — CLAAS, 365FarmNet, CNH і John Deere.

Також ми надаємо багато уваги створенню щільної професійної дилерської мережі та наданню відмінного сервісу:

 • Запчастини: Маючи декілька виробничих ліній, ми пропонуємо надійне та швидке постачання високоякісних запчастин не тільки для нових машин CLAAS, але й для старих моделей.
 • Гарантія: Гарантію від виробника можна продовжити на строк до восьми років або 8 000 мотогодин, що забезпечує надійність планування і фінансову безпеку.
 • Машини, що були у використанні: Глобально організована мережа торгівлі машинами, що були у використанні, від CLAAS вважається найпрофесійнішою в галузі. Сертифіковані машини, що були у використанні, з гарантією — це впевненість для покупців.

Враження про підрозділи