Історія виробів

Кормозбиральний комбайн.

Із самого свого появлення на ринку кормозбиральні комбайни JAGUAR вразили всіх своїми неперевершеними характеристиками та унікальною загальною концепцією. Це стало ще одним підтвердженням успіхів послідовної роботи компанії CLAAS, спрямованої на прикладні розробки в області технологій кормозбиральних комбайнів.

Історія виробів

Кормозбиральний комбайн.

Із самого свого появлення на ринку кормозбиральні комбайни JAGUAR вразили всіх своїми неперевершеними характеристиками та унікальною загальною концепцією. Це стало ще одним підтвердженням успіхів послідовної роботи компанії CLAAS, спрямованої на прикладні розробки в області технологій кормозбиральних комбайнів.

Історія JAGUAR

Кормозбиральний комбайн JAGUAR — один із найуспішніших і найвідоміших виробів CLAAS. Спочатку його було створено в причіпному до трактора варіанті, але пізніше, у відповідь на зростання посівів кукурудзи, у 1973 році на ринок вийшов перший самохідний кормозбиральний комбайн CLAAS. З тих пір він зазнав численних удосконалень і відмінно зарекомендував себе на найрізніших ринках по всьому світу.

Додаткова інформація про JAGUAR.

Цільні культури

Дізнатися більше

Сервіс — CLAAS PREMIUM LINE

Дізнатися більше

Простота використання

Дізнатися більше

Захист ґрунту

Дізнатися більше

Ефективність

Дізнатися більше

Надійність TCO

Дізнатися більше

1973 — JAGUAR 60 SF

Стрімке зростання об’ємів вирощування кукурудзи в кінці 1960-х років вимагало все більш потужної збиральної техніки. Наявна на той час подрібнювальна техніка — застосовувались передусім навісні та причіпні знаряддя — скоро досягла границі, за якою збільшення продуктивності було неможливим. Вчасно розгледівши потенціал у цьому сегменті, компанія CLAAS в червні 1973 року почала   випуск потужного самохідного кормозбирального комбайна JAGUAR 60 SF. Так, у 1972/73 фінансовому році було вперше вироблено й продано 33 самохідні машини із серійною дворядною кукурудзяною приставкою. У JAGUAR 60 SF поєднувалися вузли причіпного JAGUAR 60 з уже перевіреними на практиці вузлами зернозбирального комбайна, що дозволило презентувати його покупцям, не витрачаючи багато часу на розробку. Завдяки встановленому двигуну потужністю 120 к. с. JAGUAR 60 SF мав значно вищу продуктивність збирання, ніж причіпні машини. Окрім цього, самохідна модель була швидшою та маневренішою на початку косіння та вперше могла використовуватися для скошування доріжок. Дворядна кукурудзяна жниварка й приставка-підбирач також були в незмінному вигляді запозичені в причіпного JAGUAR. Загалом до 1976 було вироблено понад 500 одиниць JAGUAR 60 SF.

Завантажити брошуру

1975 — JAGUAR 80 SF

Новий великий самохідний JAGUAR 80 SF отримав значно більший подрібнювальний барабан порівняно з JAGUAR 60 SF. Абсолютно новою була можливість роз’єднання корпусів похилої камери й барабана. Вона відкривала оптимальний доступ до подрібнювального барабана й подавальним вальцям для сервісного обслуговування. Оперативну подачу подрібненої маси до транспортного візка забезпечував також новий вентилятор. На JAGUAR 80 SF було вперше застосовано нову систему автоматичного кермування CLAAS. Установлені на кукурудзяній приставці скоби-копіри сканували рядки кукурудзи й передавали імпульси керованим колесам для автоматичного кермування машиною. Це нововведення дозволило зняти з оператора навантаження під час збирання врожаю в складних умовах та підвищити продуктивність машини за площею. Навіть конкуренти оснащували свої кормозбиральні комбайни системою кермування CLAAS. Спочатку JAGUAR 80 SF комплектувався двигуном потужністю 157 кВт (213 к. с.). На нього можна було навішувати три- й чотирирядні кукурудзяні приставки, чотирирядну кукурудзяну жниварку, 3,3-метрову косарну приставку й приставку-підбирач.

Завантажити брошуру

1977 — JAGUAR 70 SF

З випуском JAGUAR 80 SF на ринку з’явився високопродуктивний самохідний кормозбиральний комбайн. Уже задовго до початку його виробництва було зрозуміло, що поряд із ним його «молодший брат» JAGUAR 60 SF не витримав би конкуренції. Тому до сезону 1976/77 компанія CLAAS вивела на ринок наступника моделі JAGUAR 60 SF — самохідний кормозбиральний комбайн продуктивністю до 75 т на годину JAGUAR 70 SF. Було збільшено ширину подрібнювального барабана, на вибір установлювалися двигуни потужністю 110 кВт (150 к. с.) або 129 кВт (175 к. с.). Можливість роз’єднання корпусів похилої камери й барабана було запозичено в JAGUAR 80 SF. Для забезпечення більшого кліренсу в транспортному положенні збиральні приставки разом із подрібнювальним агрегатом могли повертатися навколо осі подрібнювального барабана.

Завантажити брошуру

1983 — JAGUAR 690, 680, 685, 675

600-а серія JAGUAR, яку було запущено в сезоні 1982/83, задала нові стандарти CLAAS в подрібнювальній техніці. Сучасний дизайн з похилим дахом також дуже сподобався покупцям. Базова машина притягувала до себе увагу суттєвими нововведеннями. Металодетектор оптимально розташовувався в нижньому пресувальному вальці. Над подрібнювальним барабаном подрібнював зерна кукурудзи CORN CRACKER із двома вальцями. Додатковий прискорювач у силосопроводі надавав подрібненій масі додаткового імпульсу для подальшого шляху до транспортного візка. Запозичена в зернозбирального комбайна простора кабіна, установлена на сайлентблоках, створювала більш ергономічне середовище для оператора. Джойстик пропонував додаткову можливість керування збиральними приставками, подрібнювальним агрегатом і заслінкою силосопроводу. Також було запозичено можливість роз’єднання корпусів похилої камери та барабана та їх обертання навколо осі подрібнювального барабана — ці технології залишилися передовими й у майбутньому. Уперше на ринку з’явилася шестирядна кукурудзяна приставка. А можливість відкидання вгору зовнішніх бокових частин дозволила забезпечити транспортну ширину не більше трьох метрів. Навіть конкуренти у великих об’ємах закуповували цю збиральну приставку на заводі CLAAS у Заульгау. Майже 7000 виготовлених машин принесли компанії CLAAS лідерські позиції та дозволили зайняти понад 50 відсотків частки ринку.

Завантажити брошуру

1988 — JAGUAR 695 SL, 695 MEGA, 690 SL, 685 SL, 682 SL, 682 S

До сезону 1987/88 років компанія CLAAS вивела на ринок нове покоління потужних кормозбиральних комбайнів — самохідні JAGUAR 695 SL, 690 SL і 685 SL. Найбільш помітною ознакою нового сімейства SL була кабіна. Робоче місце оператора стало ще зручнішим і ергономічнішим. Лінійка двигунів охоплювала діапазон від 260 кВт (354 к. с.) до 158 кВт (215 к. с.). Моделі JAGUAR 682 SL і 682 S оснащувалися двигунами потужністю 158 кВт (215 к. с.). Новий подрібнювальний барабан із половинчатими V-подібними ножами, розташованими зі зміщенням, забезпечував рівномірний потік подрібненої маси та зменшував зусилля затискання в додатковому прискорювачі. Для підвищення продуктивності було збільшено частоту обертання барабана й кількість V-подібних ножів у ньому. Також уперше було запропоновано збиральні приставки для силосу листостеблевої маси й шроту з качанів.

Завантажити брошуру

1994 — JAGUAR 880, 860, 840, 820, 800 SL, 800 S

Невелика пробна серія JAGUAR 800 з’явилася вже в 1993 році. Починаючи із сезону 1994 року нове покоління кормозбиральних комбайнів було доступно й широкому колу замовників. Нова серія комплектувалася двигунами потужністю від 228 кВт (310 к. с.) до 354 кВт (481 к. с.). Розташовані за керованим мостом поперек напрямку руху прямі приводи простої конструкції забезпечували оптимальну подачу охолоджувального повітря та доступ до машинного відсіку, що дозволяло, наприклад, перед заготівлею силосу з трави просто відкотити CORN CRACKER назад і замінити його на канал для трави. Ця інноваційна конфігурація задала напрямок розвитку, утілений у сучасних кормозбиральних комбайнах у всьому світі. Оптимізація навантаження на ведучий міст дозволила вперше навісити на комбайн восьмирядні кукурудзяні приставки. Незвичний дизайн нових кормозбиральних комбайнів CLAAS заздалегідь викликав довіру. Простора кабіна з опуклим лобовим склом і похилим дахом уперше мала два місця — одне для комбайнера, друге для помічника чи змінника. Також було передбачено систему централізованого змащування. А розташований прямо за CORN CRACKER додатковий прискорювач забезпечував кращий потік подрібненої маси.

Особливістю серії JAGUAR 800 був FIELD SHUTTLE, який з’явився на ринку в 1997 році та випускався малими партіями. Він базувався на моделі JAGUAR 880 і пропонувався у версії для напівпричепів (FS 880 T) або контейнерів (FS 880 C). Оригінальна логістична концепція дозволяла причепити до кормозбирального комбайна JAGUAR звичайний напівпричеп для вантажівок або встановити на ньому контейнер. Передача зібраної рослинної маси в такому випадку здійснювалася на краю поля, щоб автомобілям, які вивозять урожай, не потрібно було їздити по полю.

Завантажити брошуру

2001 — JAGUAR 900, 890, 870, 850, 830

У 2001 році завдяки двигуну потужністю 445 кВт (605 к. с.) JAGUAR 900 вдалося подолати неможливу раніше границю потужності. Навіть найменший представник цього сімейства забезпечував своєю потужністю 236 кВт (321 к. с.) пристойну продуктивність. Базу та дизайн, як такі, що вже добре себе зарекомендували, було переважно перенесено з попереднього сімейства. Новими були крила над керованими колесами й задня кришка сучасної форми. Абсолютно по-новому було організовано робоче місце оператора. Усі функції легко налаштовувалися та контролювалися за допомогою термінала. Так, було передбачено можливість керувати процесом заточування подрібнювального барабана з місця оператора й регулювати протиріжучу пластину для оптимальної роботи. Щоб JAGUAR прибував до клієнта одночасно з колоною тягачів і автомобілів, що вивозять зібраний матеріал, із сезону 2003 року в продаж надійшла також швидкісна версія SPEEDSTAR із дозволеною максимальною швидкістю руху 40 км/год. JAGUAR у версії PROFISTAR міг рухатися з максимальною швидкістю 20 км/год. У 2006 році на ринку з’явився легендарний GREEN EYE, який узагалі мав потужність 623 к. с., а реалізовані в ньому численні новинки забезпечували ще більшу ефективність і зручність. Поряд зі стандартними збиральними приставками в 800-й серії вперше було застосовано незалежні від рядків кукурудзяні приставки RU 450 і RU 600. Для скошування та подрібнення силосу листостеблевої маси за один прохід в асортименті вперше з’явилася жниварка DIRECT DISC 520.

Завантажити брошуру

2008 — JAGUAR 980, 970, 960, 950, 940, 930

У сезоні 2008 року з’явилася нова серія JAGUAR 900, яка з тих пір не припиняє вражати своєю надзвичайною продуктивністю та найвищою якістю подрібнення. Це стало ще одним підтвердженням успіхів послідовної роботи компанії CLAAS, спрямованої на прикладні розробки в області технологій кормозбиральних комбайнів. Нові моделі було представлено в ширшому асортименті, вони оснащувалися новим розумним блоком керування двигуном, системою постійного вимірювання вологості, розширеною системою CEBIS Komfort, а також новим ножовим барабаном V-MAX.

На виставці Agritechnica 2009 автоматична система завантаження AUTO FILL для серії JAGUAR 900 отримала золоту медаль. Ця система забезпечує автоматичне завантаження візків, значно полегшуючи цим роботу оператора.

Ще одну високу відзнаку CLAAS JAGUAR отримав на виставці AGRITECHNICA 2011: «Машина року». Вирішальним доводом для ухвалення рішення з боку журі на користь цього комбайна, зокрема, стали дивовижні нові двигуни V8 і V12 виробництва MAN і система керування потужністю з урахуванням потреби — DYNAMIC POWER. Починаючи з 2013 року для 900-ї серії доступні також потужні варіанти двигунів, які виконують вимоги норми викидів ВГ Tier 4i.

Завантажити брошуру

2014 — JAGUAR 870, 860, 850, 840

Більше продуктивності, більше різноманіття, більше комфорту, кращий результат: усе це з 2014 року в новій 800-й серії JAGUAR. Оснащена новими двигунами Mercedes-Benz у комбінації з розумною системою CLAAS POWER SYSTEMS (CPS) 800-а серія відповідає суворим нормам токсичності ВГ Stage IIIB (Tier 4i). Ще однією новинкою є повітропровід нової конструкції, який забезпечує більш високу ефективність охолодження. Повітря, що надходить від радіатора, спеціально спрямовується через двигун і практично безперешкодно виходить через великий повітровипускний отвір у задній частині JAGUAR. Це дозволяє впевнено працювати в різних умовах, навіть за екстремальної температури навколишнього середовища. Система автоматичного регулювання потужності двигуна DYNAMIC POWER забезпечує максимальну ефективність і продуктивність у діапазоні як повного, так і часткового навантаження за рахунок автоматичного підвищення або зниження потужності двигуна. Це дозволяє економити до 10,6% пального. З нею оператор завжди працює на частоті обертів у найефективнішому діапазоні — у по-новому оформленій кабіні, зручніше ніж будь-коли.

Завантажити брошуру

2017 — JAGUAR 980, 970, 960, 950, 940, 930 (тип 498)

До 2017 фінансового року компанія CLAAS випустила модернізований варіант серії кормозбиральних комбайнів JAGUAR 900, яка добре себе показала протягом багатьох років, оснастивши його численними новинками. Серед них — безступінчастий привод приставки, покращена система потоку рослинної маси, ходова частина нової конструкції та система CLAAS AUTO FILL, яка забезпечує можливість завантаження збоку та ззаду без утрат. Нові вироби 900-й серії JAGUAR (тип 498) пропонуються поряд із моделями вже знайомої 800-ї серії JAGUAR (тип 496) та наявними моделями 900-ї серії JAGUAR (тип 497).

Завантажити брошуру

2019 — JAGUAR 960 TERRA TRAC

Компанія CLAAS першою серед усіх виробників випустила кормозбиральний комбайн із інтегрованим заводським гусеничним рушієм — JAGUAR 960 TERRA TRAC. Ця нова концепція забезпечує максимально дбайливе поводження з ґрунтом за будь-яких умов, а також неповторну зручність водіння. CLAAS є першопрохідцем у сфері гусеничних шасі для збиральних машин. Уже понад 30 років минуло з того часу, коли компанія встановила перший серійний зернозбиральний комбайн на гумові гусеничні стрічки. Дбаючи про комплексний захист ґрунту, компанія CLAAS з 2019 року пропонує концепцію TERRA TRAC і для кормозбиральних комбайнів.

Завантажити брошуру