Если вы «принимаете», мы устанавливаем технически не требуемые файлы куки (в том числе от третьих лиц), чтобы предложить вам удобное пользование сайтом, улучшить наш сервис и адаптировать его к вашим интересам. Вы можете отозвать свое согласие в любое время здесь. Мы также устанавливаем технически необходимые файлы куки, если вы не «принимаете».

Для анализа вашего поведения пользователя CLAAS также использует «Google Analytics». Google обрабатывает ваши данные об использовании, чтобы предоставить CLAAS анонимную статистику о поведении пользователей. Google также использует ваши данные в любых своих целях (например, для профилирования) и объединяет ваши данные с данными из других источников. Google может хранить ваши данные за пределами Европейского Союза, например, в США в Google LLC. И Google, и правительственные агентства имеют доступ к данным. 

Более подробные сведения содержатся в нашем заявлении о защите данных.

Принять

Харзевінкель, 6 січня 2021 р

Помер Гельмут Клаас – піонер сільськогосподарського машинобудування.

5 січня в віці 94 років помер Гельмут Клаас, багаторічний керуючий партнер, голова наглядової ради, голова ради акціонерів групи компаній CLAAS. Його смерть стала великим потрясінням для рідних і близьких, співробітників компанії і всіх, хто його знав. Безумовно, це стало величезною втратою для цілої галузі, невід'ємною частиною і уособленням якої був і сам Гельмут Клаас - один з провідних європейських підприємців.

Гельмут Клаас народився в німецькому Харзевінклі в 1926 році. Його батьки Август і Паула Клаас управляли невеликою компанією з виробництва сільськогосподарської техніки, в якій на той час працювало близько 100 осіб. Після закінчення школи він пройшов навчання за спеціальністю «слюсар-машинобудівник». Потім послідували стажування на металообробних заводах і підприємствах ливарного виробництва.

Після отримання додаткової освіти в галузі сільського господарства в Парижі Гельмут Клаас зайнявся плануванням і розвитком мережі дистриб'юторів продукції компанії CLAAS у Франції. Заснована ним фірма сьогодні відома як CLAAS France SAS.

У 1958 році він приєднався до сімейного бізнесу своїх батьків у Харзевінклі. Тут Гельмут Клаас присвятив себе в першу чергу своєму фаху - машинобудуванню.

У 1962 році він був призначений керуючим директором. А коли в 1978 році компанія була реорганізована в товариство, Гельмут Клаас приєднався до неї в якості партнера з необмеженою майнової відповідальністю. В ході перетворення в 1996 році вже в компанію з обмеженою відповідальністю, він змінив роль керуючого партнера на посаді голови наглядової ради і голови комітету акціонерів.

Гельмут Клаас завжди приділяв особливу увагу розробці інноваційних продуктів і їх комерційно обґрунтованому масовому виробництву. Після успіху моделі зернозбирального комбайна DOMINATOR, саме з його «епохою» пов'язана і поява абсолютно нової концепції LEXION, який на сьогоднішній день є найпродуктивнішим зернозбиральним комбайном у світі. Крім того, під керівництвом Гельмута Клааса були розроблені кормозбиральний комбайн JAGUAR і потужний трактор XERION, історії успіху яких також можна з упевненістю приписати його авторству.

У 2003 році Гельмут Клаас зробив наступний важливий крок для майбутнього компанії. З покупкою контрольного пакету акцій Renault Agriculture компанія CLAAS доповнила лінійку продукції тракторами. Таким чином, сімейна компанія CLAAS перетворилася з виробника переважно збиральної техніки в комплексного постачальника сільськогосподарських машин. Крім того, в цей же період часу були створені і розширені виробничі майданчики в Росії, США і Китаї.

Гельмута Клааса відзначили почесними званнями авторитетні університети Угорщини, Великобританії, Болгарії та Німеччини. Так, університет Хоенхайм в Штутгарті 2000 року присвоїв Гельмуту Клаасу почесне звання «Доктора сільськогосподарських наук» в «знак визнання його видатних досягнень в сфері аграрного машинобудування і за особливий внесок в розробку високопродуктивних, сучасних сільськогосподарських машин». У 2004 році університет включив Гельмута в свій почесний сенат за численні досягнення в сфері інноваційних технологій. У червні 2009 року Московський державний агроінженерний університет імені В. П. Горячкина присвоїв Гельмуту Клаасу звання почесного професора. У тому ж році Французька Республіка удостоїла його честі стати кавалером ордена Почесного легіону за заслуги в розвитку співпраці між Францією і Німеччиною. У листопаді 2013 року Гельмут Клаас був включений в Зал слави Американської асоціації виробників обладнання (The Hall of Fame of American Equipment Manufacturers). У 2017 році Гельмут Клаас був нагороджений медаллю Рудольфа Дизеля. Це одна з найпрестижніших нагород в Європі. Німецький інститут винаходів DIE (Deutsches Institut für Erfindungswesen) відзначив нагородою Гельмута Клааса в номінації «Найуспішніші досягнення в сфері інновацій».

Гельмут Клаас отримав звання почесного громадянина свого рідного міста Харзевінкель, медаль за заслуги від федеральної землі Німеччини Баден-Вюртемберг, орден за заслуги від Міністерства сільського господарства Франції.

Але, в першу чергу, він був фермером. Гельмут Клаас керував власною фермою в Східній Англії у Великобританії і часто зупинявся там зі своєю дружиною Ерікою. Він постійно підтримував зв'язок з фермерами по сусідству і виявляв великий інтерес до питань, що стосуються ведення сільськогосподарського бізнесу. Він також захоплювався полюванням. Гельмут Клаас постійно дбав про розвиток сімейного бізнесу. І зараз вже наступному поколінню належить узяти на себе управління CLAAS Group. Сьогодні його дочка Катріна Клаас-Мюльхойзер керує групою компаній CLAAS як голова наглядової ради.

Смерть Гельмута Клааса - це невиправна втрата для всього світу сільськогосподарської техніки. Його сім'я, всі акціонери, члени правління та співробітники глибоко сумують з приводу смерті великої особистості і будуть продовжувати розвивати групу компаній CLAAS так, як він заповідав.