«Усе, що ми робимо, зумовлено нашим бажанням підтримати сільське господарство».

 

Член правління концерну Ян-Гендрік Мор пояснює в інтерв'ю, що являє собою весь концерн та як головний офіс у Харзенвінкеле тісно співпрацює із представництвами CLAAS по всьому світу.

Пане Мор, Ви працюєте в CLAAS уже майже 40 років. Як компанія змінилась за цей час?

По-перше, ми дуже сильно виросли. Ми збільшили наш товарообіг із десь 100 мільйонів євро до близько 4,8 мільярдів євро на рік. По-друге, наш продуктовий портфель значно змінився, особливо завдяки придбанню тракторного підрозділу на початку 2000-х років. Крім того, наразі ми значно більше глобалізувалися, ніж раніше: ми розширили свою діяльність, наприклад, у Східну Європу. Ми також масштабувалися в Північній Америці. І протягом десятиліть ми розвиваємо свою діяльність в Азії та в багатьох інших країнах світу.

Ян-Гендрік Мор, 58,

виріс на фермі в Північному Гессені. З 1984 року здобував освіту та отримав диплом інженера-механіка в компанії CLAAS. Потім він виконував різні функції в концерні — у сфері досліджень і розробок, а також виробництва як у межах країни, так і за кордоном. У 2007 році він став членом Правління, а з 2016 року відповідає за зернозбиральний бізнес.

Яку роль Харзевінкель відіграє у цьому розвитку?

Харзевінкель є місцем зародження групи компаній CLAAS і залишається нашим головним офісом. На заводі виробляються не тільки зернозбиральні комбайни LEXION та TRION, але й кормозбиральний комбайн JAGUAR та великий трактор XERION. Крім того, в цьому місці коріння родини Клаас. Тут також знаходиться керівництво групи та наші акціонери. Саме тому завод у Харзевінкелі завжди міг задавати тренди. Тут було розроблено багато нових процесів, методів і продуктів, особливо в сегменті зернозбиральних комбайнів, які згодом почали використовуватися у всій групі компаній. Разом із тим, важливо зазначити, що відділення в Харзевінкелі працює не само по собі, а в мережі з багатьма спорідненими заводами, наприклад в Китаї та США.

Як просувається співробітництво між заводом в Харзенвінкелі та заводами концерну в інших країнах?

Для нас завжди було важливо, та залишається важливим зараз, розвивати виробничі ділянки по всьому світу таким чином, щоб вони ставали рівноцінними партнерами. Якщо ми починаємо щось нове, наприклад у виробництві, ми часто починаємо з Харзенвінкелю. Але співробітництво з іншими заводами ведеться на рівних. Ми обмінюємося між собою компонентами, здійснюємо поставки один одному, сумісно шукаємо найкращих постачальників та ведемо розробки, не обмежуючись межами окремого заводу — і це лише кілька прикладів.

Що особливо цінне для Вас на заводі в Харзевінкелі?

У моїх очах Харзенвінкель є втіленням позиції, яку концерн демонструє в будь-якій країні — кожного разу, святкуючи успіх, із гордістю спитати: «Що далі?». Цікавий факт на додаток до вищесказаного: у червні 2022 року я оглядав виробництво разом із Рейнхольдом Клаасом, незадовго до його смерті. Він був дуже зацікавлений та ставив багато запитань. Наприкінці екскурсії він запитав, що заплановано далі, маючи на увазі дигіталізацію. Йому на той час було понад 90 років.

Чи стане CLAAS як концерн у найближчі роки ще більш глобалізованим?

Напевно. Що стосується сегменту зернозбиральних комбайнів, наприклад, ми допускаємо ще помітніше збільшення своєї присутності в південній півкулі, наприклад у Південній Америці, Африці, Австралії та Новій Зеландії. Але плани експансії жодним чином не вплинуть на бізнес-філософію CLAAS. Усе, що ми робимо, призначено для сільського господарства.