«Розроблений у Німеччині, народжений у Китаї»

 

Комбайн EVION був розроблений у нашому головному офісі в Харзевінкелі і серійно виробляється на нашому китайському підприємстві. З нагоди свого візиту до Гаомі наш керівник виробничого підрозділу C-F Бернд Клеффманн (Bernd Kleffmann) і керівник відділу управління якістю Себастьян Плойлер (Sebastian Pleuler) разом із керівником заводу доктором Сі Ченом (Xi Chen) розповідають про новий зернозбиральний комбайн, його розробку під час епідемії коронавірусу та про важливість Китаю для компанії CLAAS.

Пане Плойлер, пане Клеффманн, ви щойно вперше за тривалий час відвідали Гаомі, виробничий майданчик CLAAS у Китаї. Які ваші враження?

Бернд Клеффманн: Я не був тут три з половиною роки. Це справді тривалий час. Приємно знову зустріти тут колег і побачити, що підприємство продовжує розвиватися навіть під час пандемії коронавірусу.

Себастьян Плойлер: Для мене це також дуже особливий візит. Мені самому довелося працювати на об'єкті в Гаомі протягом двох років, а потім я приїжджав сюди на кілька місяців. Зараз я повернувся сюди вперше за чотири роки і радий зустріти багато знайомих, з якими я навіть можу трохи поговорити китайською (сміється). Коли я дивлюся на підприємство, я бачу певну наступність, але також і великий подальший розвиток. Ми оптимізували себе — від нашої інфраструктури до машин, які ми зараз тут виробляємо.

Чому для CLAAS зацікавлений у підприємстві в Китаї?

Доктор Сі Чен: Китай із населенням у 1,4 мільярда є найбільшим у світі ринком сільськогосподарської продукції. Водночас механізація та автоматизація сільського господарства Китаю стрімко зростає, тому потреба в потужній, ефективній та надійній сільськогосподарській техніці зростатиме й надалі. Крім того, промислова інфраструктура в Китаї дуже розвинена. Тут є багато дуже цікавих постачальників і висококваліфікованих працівників. Відповідно, на нашому підприємстві в Гаомі ми можемо виробляти дуже широкий асортимент продукції: від зернозбиральних комбайнів H80, DOMINATOR 370 і DOMINATOR 260 до EVION. Ми також маємо велику мережу дилерів і сервісного обслуговування в Китаї. Це саме по собі свідчить про те, наскільки важливим для CLAAS є це виробництво.

Плойлер: Я можу лише погодитися з цим. Насправді, ми навіть повинні поставити питання трохи інакше: чому б нам як глобальній компанії не бути активними ще й у Китаї? Тим паче, що за останні десять років ми сформували на цьому підприємстві дуже працездатний колектив та оптимізували виробничі потужності.

Пане Чен, візит пана Плойлера та пана Клеффмана до Гаомі мав особливе підґрунтя. Чи не могли б ви розповісти про це докладніше?

Чен: Протягом останніх років ми готували тут серійне виробництво нового зернозбирального комбайна EVION. Пан Клеффманн і пан Плойлер брали безпосередню активну участь у цьому процесі і хотіли отримати загальне уявлення про те, що саме ми тут створили. Вони відвідували клієнтів безпосередньо в полі, а також спілкувалися з важливими постачальниками.

Розробка EVION переважно відбувалася під час пандемії коронавірусу. Як реалізовувався процес в умовах суворих карантинних заходів у Китаї?

Клеффманн: Це було дуже не просто. Починаючи з весни 2020 року, подорожувати до Китаю стало дуже складно, оскільки з'являлося дедалі більше нових вимог. Тоді нам довелося шукати нові шляхи співпраці за допомогою таких програм, як Skype або Teams, а також програмного забезпечення для виробництва та проєктування продукції, як-от Catia та Delmia. Оскільки ми вже підтримували тісний контакт до пандемії, у нас була хороша основа для підтримки віртуального зв'язку. Крім того, деякі колеги кілька разів здійснювали напружену подорож до Китаю з дотриманням карантину в готелі. Пан Чен, наприклад, за цей період тричі їздив до Харзевінкеля і назад до Гаомі — і щоразу з тритижневим карантином. Ми можемо лише подякувати йому та іншим співробітникам, хто витримав ці труднощі, за їхню відданість справі.

Що відрізняє EVION від інших зернозбиральних комбайнів?

Клеффманн: EVION призначений для малих і середніх господарств, які зазвичай є сімейними підприємствами, власники яких часто самі керують зернозбиральним комбайном. Він базується на тому ж модульному принципі, що і LEXION, TRION та інші. Тож незабаром ми можемо привітати нового члена нашої родини комбайнів. Це також пояснює девіз нашої маркетингової кампанії «Family Matters» (Сім'я має значення).

Плойлер: Влітку клієнти скористаються першими 50 машинами для збору врожаю. Ми з нетерпінням чекаємо, як вони сприймуть EVION, адже ми працювали над ним майже п'ять років. Коли на початку року в Німеччину доставили перші серійні машини, я був дуже задоволений. Це була справжня історична віха і також дуже особливий продукт для нас: розроблений у Німеччині, народжений у Китаї. Один із наших постачальників логістичних послуг у Бремерхафені оснастив машини обладнанням відповідно до німецьких специфікацій. Потім комбайни пройшли остаточну перевірку в Харзевінкелі, де було зроблено кілька фінальних штрихів. Після кількох років комплексної перевірки EVION у співпраці з клієнтами ми радіємо, що можемо передати машину в користування ще більшій кількості фермерів.

Пане Клеффман, пане Плойлер, що ви особисто винесли із зустрічі в Гаомі?

Плойлер: Що ж, багато подарунків: китайська їжа, шарф для моєї дружини, багато чаю та іграшок для моїх дітей (сміється). Але, перш за все, я забираю із собою відчуття того, що ми дуже добре попрацювали в Гаомі з багатьма чудовими колегами — як в особистому, так і професійному плані.

Клеффманн: Погоджуюсь. Я відчув, як люди на заводі ідентифікують себе з CLAAS і наскільки сильно вони захоплюються нашою продукцією. Це дарує мені впевненість у наших майбутніх проектах.

Чен: Я дуже радію цьому. І сподіваюся, що ми реалізуємо ще багато спільних проектів розвитку — і що в майбутньому ми також побачимо більше інновацій CLAAS з Китаю. Але більш детально ми зможемо поговорити про це, коли я знову відвідаю Харзевінкель наступного місяця (сміється).

Люди

Доктор Сі Чен, 46 років, очолює завод CLAAS у Гаомі з 2020 року.

Бернд Клеффманн, 53 роки, старший віце-президент виробничого підрозділу C-F компанії CLAAS.

Себастьян Плойлер, 37 років, директор з управління якістю CLAAS Business Unit Grain.