Прес реліз

Рекордний оборот, незважаючи на складні умови світової економіки, у 2023 році очікується зростання грошового обороту і доходу

Концерн CLAAS, який є одним із провідних світових виробників сільськогосподарської техніки, у складних економічних умовах 2022 фінансового року зміг збільшити продажі на 2,7 % до нового максимуму в 4,9 млрд євро (торік показник становив 4,8 млрд євро).

Рівень прибутку (EBITDA) у концерну цього року, як і раніше, на високому рівні — 8,8 % (у попередньому році — 11,1 %). Зниження відбулося внаслідок впливу негативних макроекономічних процесів у країнах Східної Європи, а також геополітичних змін та порушення роботи логістичних ланцюгів. В результаті розмір прибутку до оподаткування становив 166,3 млн євро (357,1 млн євро у попередньому фінансовому році).

«2022 рік став для нас випробовуванням у всіх відношеннях. У цій складній ситуації ми показали, наскільки стійкою є наша бізнес-модель. Ми виконали поставлені завдання та довели, що можемо відповідати нашому баченню — зробити клієнтів найкращими у своїй галузі. Ми на 100% виконали обіцянку, дану нашим клієнтам. За це я вдячний усім нашим співробітникам та партнерам», – говорить генеральний директор концерну CLAASТомас Бьок.

  • Обсяг продажів виріс до 4,9 млрд євро
  • Стабільний рівень прибутку (EBITDA) на рівні  8,8%  
  • Позитивна динаміка руху грошового потоку.
  • Прогноз: у 2023 фінансовому році очікується значне зростання обсягів продажів і доходів

Високий попит в Америці на фоні стійкого попиту в Європі

Завдяки врожайному року та сприятливим умовам фінансування, особливо в першій половині фінансового року, світовий ринок сільськогосподарської техніки у 2022 році, незважаючи на події у Східній Європі, розвивався позитивно.  CLAAS досяг особливо динамічного зростання обсягів продажів у Північній Америці. У Європі ринки продемонстрували міцність та невелике зниження на тлі інтенсивного зростання та розвитку у 2021 році.

Проблеми з ланцюгами поставок долаються

У зв'язку з наслідками пандемії коронавірусу та геополітичних потрясінь концерну CLAAS довелося періодично стикатися зі значними збоями в ланцюгах поставок.. Призупинення виробництва в Харзевінкелі на 22 тижні з метою модернізації заводу також стало серйозним викликом. Однак термінові поставки техніки клієнтам і окремі допоміжні заходи вдалося реалізувати через великі зусилля заводів-виробників та завдяки організації продажів.

Зміцнення виробничої та збутової мережі, рекордне зростання інвестицій у наукові дослідження і розробки

У 2022 році CLAAS також продовжував реалізацію інвестиційної програми та вклав 130 мільйонів євро у розширення своєї глобальної мережі збуту й виробництва: успішно завершено роботи з модернізації головного виробничого майданчика в Харзевінкелі.. Реалізація проекту збільшення виробничих потужностей та модернізації інфраструктури на заводі в Бад-Заульгау йде за планом. У Ле-Мані, Франція відкрила свої двері нова CLAAS Академія для співробітників дилерських організацій.

Водночас витрати на наукові дослідження і розробки сягнули нового максимуму в історії CLAAS. Вони зросли на 6,4%, до 279 млн євро і включали розробку та оновлення збиральної техніки та тракторів, він включає інвестиції в розробку електронних і програмних компонентів, рішень у сфері управління машинами та їх взаємодії в цифрових мережах, а також витрати на цифровізацію процесів у сільському господарстві.Новий імпульс розвитку модельних рядів техніки CLAAS та заслужена нагорода зернозбирального комбайна LEXION

У 2022 році свій подальший інтенсивний розвиток отримали багато модельних рядів техніки CLAAS: в першу чергу  це прем’єра нового покоління топової моделі LEXION, яка отримала у 2023 році нагороду «Farm Machine» («Сільськогосподарська техніка») у категорії комбайнів на французькій виставці SIMA, а також модель DOMINATOR 260. У Північній Америці на ринок був вийшов новий гібридний комбайн TRION 740 та серія великих та потужних тракторів AXION 900 TERRA TRAC. Також оновлення отримали невеликі вузькоколійні трактори NEXOS (які відповідають екологічним нормам Stage V), колісні навантажувачі TORION, телескопічні навантажувачі SCORPION, рулонні прес-підбирачі VARIANT 500 та тюкові прес-підбирачі QUADRANT EVOLUTION. Для зернозбиральних комбайнів LEXION, кормозбиральних комбайнів JAGUAR і тракторів CLAAS після TRION тепер доступний новий термінал CLAAS CEMIS 1200 як наступник попереднього універсального терміналу S10.

Штат працівників – розширено навчання

Станом на 30 вересня 2022 року в Групі CLAAS працювало 12116 осіб (у попередньому році – 11957 осіб), приблизно 50,4% з яких – за межами Німеччини. Станом на 30 вересня 2022 року в групі CLAAS працювало 792 стажери (попередній рік: 775), 493 (у попередньому році – 473) з них – у Німеччині. CLAAS навчає молодь у Німеччині за різними технічними та бізнес-професіями, а також за програмою дуального навчання, яка дозволяє чергувати етапи теорії у навчальному закладі та практики безпосередньо на підприємстві CLAAS. Те ж саме стосується інших країн, в яких працює CLAAS, таких як Франція, Угорщина, Велика Британія та Індія.

Прогноз

У 2023 фінансовому році CLAAS прогнозує подальше зростання продажів та доходів, незважаючи на нинішню невизначеність та нестабільність. Компанія очікує, що попит на сільськогосподарську техніку в цілому залишиться стабільним в основних регіонах продажу в Середній і Західній Європі, а також у Північній Америці. Кількість міжнародних замовлень у найближчі місяці буде вище середньої. CLAAS прогнозує продовження значного зростання в регіоні Північної Америки, зокрема завдяки розширенню асортименту зернозбиральних комбайнів і тракторів. Інвестиції в розширення глобальної мережі виробництва та збуту, а також в інноваційні технології, такі як цифровизація та автоматизація сільськогосподарської техніки, зміцнять позиції на ринку на тривалий час.

Група CLAAS

(Міжнародні стандарти фінансової звітності)

2022 р.

у млн євро

2021 р.

у млн євро

Зміни у %

Фінансові показники

Чиста виручка від реалізації

4 925,5

4 797,8

+2,7

EBITDA

435,7

532,1

-18,1

Рівень прибутку EBITDA від обороту, %

8,8%

11,1%

-2,3

Прибуток до оподаткування

166,3

357,1

-53,4

Чистий прибуток

88,1

272,6

-67,7

Звіт про рух грошових коштів і баланс

Грошові надходження від основної діяльності

225,5

580,5

-61,2

Вільні кошти

22,2

381,5

-94,2

Чиста ліквідність

430,0

480,5

-10,5

Власний капітал

1 848

1 717

+7,6

Балансовий підсумок

4 566,1

4 246,1

+7,5

Кількість працівників станом на дату складання звітності (30 вересня)

12 116

11 957

+1.3

З повною інформацією можна ознайомитися на сайті annualreport.claas.com