«Поєднання гордості та довіри».

 

Керівник підприємства Етьєн Бурассо (Etienne Bourasseau) розповідає в інтерв'ю про те, як розвивається тракторний завод у Ле-Мані та що його, як сина фермера, пов'язує з компанією CLAAS.

Пане Бурассо, Ви працюєте на об'єкті в Ле-Мані вже майже 20 років. Як розвивалося підприємство за цей час?

Воно повністю змінилося. Інфраструктуру було повністю оновлено. Крім того, ми змінили процес складання і перевірки, щоб відповідати новим технологіям виробництва і високим стандартам, установленим нашими клієнтами з усього світу. Крім того, наші співробітники ще більше розвинули свої навички для вирішення наявних і майбутніх завдань. Це створило дуже динамічну атмосферу. Ми просто перебуваємо в зовсім іншому світі, не в тому, що 20 років тому.

Етьєн Бурассо, 45 років

народився в невеликому селі в регіоні Вандея на заході Франції, за його словами — в одному з найкращих регіонів світу. З 2003 року він працював у команді CLAAS у Ле-Мані, з перервою на два роки. У 2019 році він став головою підрозділу.

Які моделі тракторів виробляє завод?

У Ле-Мані ми виробляємо п'ять різних серій транспортних засобів потужністю від 72 до 460 к. с., починаючи з триколісних AXOS 300 до AXION 960TT. Цей діапазон показує, що наші співробітники здатні адаптуватися до будь-яких вимог ринку. Адже в нас кожен трактор виготовляється на замовлення. При цьому точне виконання побажань клієнтів є нашою великою перевагою.

Що Вам подобається в роботі на німецьку компанію, CLAAS зокрема?

Франко-німецькі відносини особливі: поєднання німецької дисципліни та французької гнучкості може призвести до великих результатів. У мене, як у сина фермера, дуже тісні стосунки з CLAAS. Коли я був дитиною, для мене було подією спостерігати, як великий комбайн CLAAS працює на нашій фермі площею 50 гектар. Для мене CLAAS — це більше, ніж бренд, це особливий зв'язок між виробником обладнання та фермером — поєднання гордості та довіри.

З 2017 по 2020 рік у Ле-Мані було реалізовано ініціативу індустрії 4.0 CLAAS Forth. Як пройшов проєкт?

Дуже добре. CLAAS Forth перетворила підприємство і створила нову робочу культуру, яка стала простішою та ефективнішою, і відповідає ідеям ощадливого виробництва. Основними сильними сторонами ініціативи були управління проєктами та залучення до цього процесу співробітників. Кожен крок проєкту контролювався внутрішньою командою, і колеги мали право голосу в багатьох питаннях. Це призвело до активної залученості та високого рівня визнання з боку співробітників, а також до появи безлічі чудових прагматичних ідей. Ми всі дуже задоволені цим досягненням.

Чим Ви пишаєтеся?

Я пишаюся тим, що є частиною команди CLAAS і можу зробити свій внесок у формування корпоративної культури заводу в Ле-Мані. Я був свідком постійного зростання співробітників та їхніх навичок протягом останніх кількох років. Ми щохвилини боремося за подальший розвиток заводу та наших тракторів. Це величезна енергія. І я дивуюся, коли думаю про всі проєкти, які на нас ще чекають. Я з нетерпінням чекаю можливості побачити зміни протягом наступних п'яти років.