«Наші зернозбиральні комбайни виготовлені в Китаї, але передусім — це продукція CLAAS».

 

Пане Чен, Ви отримали вищу освіту й захищали дисертацію в Німеччині. Який досвід зі свого навчання Ви отримали та принесли із собою на завод у Гаомі?

Я вивчав електротехніку, свою кандидатську дисертацію я також писав на цю тему. У цей час я, по-перше, навчився любити деталі та структуризацію. По-друге, я навчився систематично підходити до проблем і за всієї точності не втрачати огляду над усім процесом. Така подвійна тональність супроводжувала мене все моє професійне життя. Тому я надаю дуже велике значення впровадженню такого стиля роботи й у Гаомі. Наші клієнти ставлять до нас найвищі вимоги. А оскільки ми є китайським заводом, ми вимушені часто ще й перевершувати ці вимоги, щоб переконати їх у наших здатностях.

Д-р Сі Чен, 45 років

народився в Ухані. У віці 20 років приїхав здобувати вищу освіту до Німеччини. Після захисту кандидатської дисертації з електротехніки багато років пропрацював у німецькій автопромисловості. З 2020 року він керує заводом CLAAS у Гаомі.

Скільки машин випускає завод у Гаомі на рік?

На сьогодні 700 машин на рік, переважно це зернозбиральні комбайни. У тому числі моделі H80, D370 і D260. Основна частка припадає на машини H80. Ми виготовляємо їх переважно для китайського ринку. Інші моделі ми також експортуємо, наприклад до Узбекистану, Аргентини, Саудівської Аравії та країн Африки. Окрім цього, у рамках CLAAS Industrietechnik ми постачаємо компоненти на інші виробничі майданчики. Над тим, що стане третьою опорою нашого заводу, ми зараз працюємо — це ще таємниця.

Чому інші заводи CLAAS можуть навчитися в Гаомі?

Я думаю, китайці відрізняються від інших своєю високою гнучкістю. Ми завжди готові вивчити щось нове й переорієнтуватися. Після спалаху пандемії коронавірусу команда нашої академії з підвищення кваліфікації — посеред об’явленого по всій країні локдауну — зреагувала надзвичайно швидко. За три дні наші колеги повністю переналаштували програму семінарів з офлайну на онлайн. Завдяки цьому ми змогли під час локдауну проводити навчання співробітників і дилерів у домашньому офісі.

Який прогрес минулих років викликає у вас особливу гордість?

Я керую заводом лише півтора року. Але я дуже задоволений ним, як ми модернізували нашу продукцію. У 2014 році компанія CLAAS створила в Гаомі спільне підприємство. Тоді в планах було виготовлення масової продукції для китайського ринку разом із вітчизняним партнерським підприємством. За минулі роки ми відійшли від цього й тепер виготовляємо в Китаї машини CLAAS і компоненти для них. Нещодавно колеги з Гарзевінкеля мені сказали навіть, що деталі, які ми постачаємо, є кращими ніж у багатьох німецьких постачальників. Я дуже горджуся цим.

У чому Ви бачите майбутнє заводу в Гаомі?

Наш завод усе щільніше інтегрується до загальної виробничої мережі концерну. За моїм баченням, цей рух має вирішальне значення. Наші зернозбиральні комбайни й компоненти виготовлені в Китаї, але передусім — це продукція CLAAS. Я впевнений, що за декілька років це стане ясно кожному клієнту.